Select menu item

ATKARĪBAS – PREVENTĪVAIS DARBS UN ATKARĪBU MAZINĀŠANA

ATKARĪBAS – PREVENTĪVAIS DARBS UN ATKARĪBU MAZINĀŠANA

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā, daudzveidīgajā pakalpojumu un preču piedāvājumā jāprot orientēties, neapjukt ne vien pieaugušiem cilvēkiem, bet arī pusaudžiem, jo diemžēl risks kļūt atkarīgam pastāv ikvienam. Atkarības valgs reizēm ir stiprāks par cilvēka gribu, tādēļ svarīgi par to runāt jau agrā vecumā.

Marta sākumā pie Talsu pamatskolas vecāko klašu skolēniem viesojās izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas psiholoģiskā atbalsta nodaļas psihologs-konsultants Elīna Brila. Četrās grupu nodarbībās saistošā un vizuāli vienkāršā veidā ar skolēniem tika aktualizētas dažādās atkarību izpausmes, sekas un iekšējie vai ārēji procesi, kas uztur atkarīgo uzvedību. Svarīgi atpazīt, ka tā sastopama ne tikai kā vielu lietošana vai grūtības pārtraukt procesu, tā var izpausties, piemēram, arī kā laika pavadīšana pie ekrāna vai viedierīcēs, kas ir viena no izplatītākajām pusaudžu nodarbēm – laika zagļiem. Savukārt vakarā skolēnu vecākiem bija iespēja piedalīties sarunā ar Elīnu Brilu, lai arī ģimenē nostiprinātu izpratni par atkarības jautājumiem, cēloņiem, risinājumiem un gūt iedrošinājumu par to, kā par atkarību runāt ar pusaudzi.

Ik reize, kad notiek šāda veida nodarbības speciālista vadībā, ir cerība, ka tiek raisītas pārdomas, ka bērnu uzmanība ir aktualizēta, ka skolēni kritiskāk sāks attiekties pret lietām, kas dzīves kvalitāti ietekmē negatīvi. Tā arī šoreiz ir pozitīvas gaidas, ka skolēni ir ieklausījušies un sadzirdējuši!