Select menu item

Talsu pamatskolas audzēkņi piedalās konkursā „Izstāsti man savu sapni”

Talsu pamatskolas audzēkņi piedalās konkursā „Izstāsti man savu sapni”

Kā vēsta interneta vietne www.valoda.lv, 26. septembrī, Eiropas Valodu dienā, Latviešu valodas aģentūra izsludināja ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu. Šoreiz konkursa tēma bija „Izstāsti man savu sapni”.

Katru gadu konkursa dalībnieku skaits pieaug, šogad tas bijis rekordliels – 1234 radošie darbi no visas pasaules!
Darbi iesūtīti ne vien no Latvijas skolām, bet arī no latviešu skolām ārzemēs: Mineapoles un Sentpolas Latviešu skolas, Losandželosas Latviešu skolas, Latviešu skolas Somijā, Briseles 2. Eiropas skolas un daudzām citām.
Literārie darbi tika vērtēti 3 grupās:
1.–4. klašu grupā 154 darbi;
5.–9. klašu grupā 394 darbi;
10.–12. klašu grupā 145 darbi.
Talsu pamatskolu šajā konkursā pārstāvēja Evelīna Ozola (5.a klase);
Māra Lienīte Makstniece (8. klase);
Ance Kurāte (9. klase).
Paldies par dalību konkursā meitenēm teicām šodien, klātesot viņu skolasbiedriem.

Īpašs PALDIES Mārai Lienītei Makstniecei, kura milzīgajā konkurencē ir 18 laureātu pulkā. 21. februārī Māra piedalīsies svinīgajā apbalvošanas pasākumā Rīgas Latviešu biedrības namā. Paldies arī skolotājam Artim Balmanim, kurš interesantā veidā palīdzējis Mārai radīt vienu viņas darbu vārdu ( uzminiet nu, kas ir “kabāre”😊).
Konkursa žūrija: Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja SILVIJA TRETJAKOVA, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre BAIBA MOĻŅIKA, rakstnieks VALDIS RŪMNIEKS, Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja VELGA LĪCĪTE-MELDERE.

Māra, mēs lepojamies!