Select menu item

Talsu pamatskolas skolēni pārstāv Latviju Rumānijā

Talsu pamatskolas skolēni pārstāv Latviju Rumānijā

Ar jauniem iespaidiem un labiem panākumiem konkursos no Rumānijas atgriezusies Talsu pamatskolas skolēnu un skolotāju delegācija.
Oktobra nogalē skolēni devās uz Ploiesti Rumānijas dienvidos, kur Ņikitas Stanesku vārdā nosauktajā ģimnāzijā piedalījās aktivitātēs Erasmus + projektā „The Art of Economics, the Economy of Art.”

Četrām Talsu pamatskolas meitenēm, kas skolas  konkursā bija ieguvušas visvairāk punktu, lai varētu piedalīties mobilitātē Rumānijā, bija iespēja nedēļu pavadīt rumāņu skolēnu ģimenē, apmeklēt skolu Ploiesti, kas ir pilsēta ar vairāk nekā 200 000 iedzīvotājiem, izbaudīt vasaras klimatu ar 25-27 grādiem ēnā, kā arī uzzināt vērtīgu informāciju ekskursijās un pierādīt savas spējas konkursos un olimpiādēs.

Skolēni kopā ar pārējiem projekta dalībniekiem no Itālijas, Polijas, Rumānijas un Turcijas apmeklēja Bukaresti, tuvāk iepazīstot Parlamenta pili, kas tika pozicionēta kā otrā lielākā administratīvā celtne aiz Pentagona, kā arī  apmeklēja praktisko nodarbību Nacionālajā Bankas muzejā.
Projekta dalībniekiem bija īpaša dāvana- Carul cu Bere restorāna apmeklējums, kas ir 138 gadus sena kokgriezumiem un mozaīkām rotāta ēka, tajā tika servētas un baudītas  pusdienas meistarīga vijoļmūziakas kvarteta pavadījumā.

Skolēniem tika dota iespēja apmeklēt kalnu pilsētu Brašovu, Pelešas pili, kas ir karaļa ģimenes vasaras rezidence, Cramele Tohani- karaļa ģimenes iecienīto vīna darītavu. Tajā skolēni vēroja ražošanas procesu. Noteikti jāpiezīmē, ka Rumānija vairs nav monarhija, tomēr cieņa un interese par karaļa ģimeni nav grimusi nebūtībā.
Ļoti labus rezultātus mūsējie guva Ekonomikas spēlē, kas ietvēra sevī praktiskas lietas- apdomīgu izejmateriālu iegādi, produkta ražošanu, reklamēšanu, pārdošanu un peļņas aprēķināšanu. Mūsu Marita Laine un Māra Lienīte bija starp uzvarētājām šajā spēlē, gūstot visvairāk punktu.

Arī angļu valodas olimpiādē par ekonomikas tēmām jaunākajā grupā mūsu Māra Lienīte Makstniece bija uzvarētāja pārējo valstu dalībnieku vidū.
Šādi rezultāti mudina domāt, ka mūsu valstī jau vairākus gadus tiek realizēta uz kompetencēm balstīta izglītība.

Lolita Lipska-Meijere, Talsu pamatskolas angļu valodas skolotāja, projekta koordinatore.


Attēlā no labās: Talsu pamatskolas skolotāja Dina Bičule, ekonomikas spēles laureāte Marita Laine Bārzdele, Elīna Jākobsone- 5. vietas ieguvēja biznesa angļu valodas olimpiādē vecākajā grupā, biznesa angļu valodas olimpiādes 1. vietas ieguvēja jaunākajā grupā Māra Lienīte Makstniece, Žanete Viese- 3. vietas ieguvēja jaunākajā grupā un projekta koordinatore Lolita Lipska-Meijere.